Reklama

Reklama

31. kolejka 2. ligi: Olimpia Grudziądz - Energetyk ROW Rybnik 1-2 (1-1)

28 kwietnia w Grudziądzu odbyło się starcie 31. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Olimpii i ROW-u Rybnik. Mecz zakończył się zwycięstwem ROW-u Rybnik 2-1.

31. kolejka Polska - 2. liga
2019-04-28 18:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Arbiter: L. Kuźma
Olimpia Grudziądz
Energetyk ROW Rybnik
1
2
DO PRZERWY  1-1
Germán Ruiz 2' 
D. Zawadzki 37' 
P. Brychlik 87' 

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Olimpii wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii w drugiej minucie spotkania, gdy Germán Ruiz zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bartosza Giełażyna z ROW-u Rybnik, a w 37. minucie Ariela Wawszczyka z drużyny przeciwnej.

Reklama

Jedenastka ROW-u Rybnik nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie Dominik Zawadzki wyrównał wynik meczu.

W 44. minucie kartkę dostał Przemysław Kita z drużyny gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie Kacper Skibicki został zmieniony przez Konrada Handzlika. W 65. minucie Germán Ruiz został zmieniony przez Mateusza Marca, a za Tiaga Alvesa wszedł na boisko Marcin Kaczmarek, co miało wzmocnić jedenastkę Olimpii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Zawadzkiego na Bartosza Kunata oraz Mateusza Mazurka na Mateusza Bukowca.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ROW-u Rybnik przyniosły efekt bramkowy. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Przemysław Brychlik.

W 89. minucie Bartosz Giełażyn został zmieniony przez Pawła Jaroszewskiego, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu za Bartosza Kunata wszedł na boisko Michal Rostkowski, co miało wzmocnić zespół ROW-u Rybnik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patryka Fryca na Mikolaja Gabora. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

1
2
Olimpia Grudziądz
Energetyk ROW Rybnik
Muzyk
Fryc
Očenáš
Sulkowski
Wawszczyk
Alves
Kona
Ruiz
Ziętarski
Kita
Skibicki
Łubik
Bojdys
Janik
Jary
Krotofil
Szkatuła
Mazurek
Tkocz
Zawadzki
Brychlik
Giełażyn
SKŁADY
Olimpia Grudziądz
Energetyk ROW Rybnik
Wojciech Muzyk
Aleksander Łubik
Patryk Fryc
Michał Bojdys
Ivan Očenáš
Jan Janik
Bartosz Sulkowski
Szymon Jary
37′ Ariel Wawszczyk
Marek Krotofil
Tiago Alexandre Alves
Przemysław Szkatuła
Maciej Kona
Mateusz Mazurek
 2′ Germán Ruiz González
Robert Tkocz
Robert Ziętarski
Dominik Zawadzki  37′
44′ Przemysław Kita
Przemysław Brychlik  87′
Kacper Skibicki
Bartosz Giełażyn26′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Olimpii, a zawodnikom gości wręczył jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna ROW-u Rybnik będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Olimpia Elbląg. Tego samego dnia CWKS Resovia będzie rywalem jedenastki Olimpii w meczu, który odbędzie się w Rzeszowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje