31. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - WKS Gryf Wejherowo 1-1 (1-0)

W starciu 31. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna Olimpii Elbląg zremisowała z WKS-em Gryf 1-1 (1-0).

M. Koziara 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Olimpii Elbląg wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna WKS-u Gryf zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Olimpii Elbląg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 40. minucie kartkę dostał Mateusz Węsierski z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Elbląg w 41. minucie spotkania, gdy Michał Fidziukiewicz strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Michał Kuczałek, zawodnik gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olimpii Elbląg.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Piotra Kołca z WKS-u Gryf, a w 56. minucie Bartosza Nowickiego z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Łukasz Pietroń został zastąpiony przez Pawła Czychowskiego.

W 77. minucie w jedenastce Olimpii Elbląg doszło do zmiany. Jakub Bojas wszedł za Cezarego Demianiuka. Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Pawła Brzuzego, piłkarza WKS-u Gryf.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie Maciej Koziara wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 86. minucie kartkę otrzymał Tomasz Lewandowski z Olimpii Elbląg. W tej samej minucie w drużynie WKS-u Gryf doszło do zmiany. Oskar Sikorski wszedł za Roberta Chwastka. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Pawel Ewertowski
86′ Tomasz Lewandowski
Mateusz Goerke
Kamil Wenger
Robert Chwastek
Cezary Demianiuk
Grzegorz Gulczyński
45′ Michał Kuczałek
Piotr Kołc50′
56′ Bartosz Nowicki
Maciej Koziara  82′
Damain Szuprytowski
Łukasz Pietroń
 41′ (k.) Michał Fidziukiewicz
Oskar Ryk
Krzysztof Zaremba
Mateusz Węsierski40′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Olimpii Elbląg w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.

Natomiast jedenastka WKS-u Gryf w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Olimpii Elbląg będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Energetyk ROW Rybnik. Natomiast w niedzielę Rozwój Katowice zagra z drużyną WKS-u Gryf na jej terenie.