Reklama

Reklama

31. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 2-3 (1-0)

W spotkaniu 31. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 11 lipca, drużyna Górnika Łęczna przegrała z Pogoń Siedlce 2-3 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Górnik.

31. kolejka Polska - 2. liga
2020-07-11 17:00 | Stadion: Stadion Górnik | Arbiter: M. Bielawski
Górnik Łęczna
Pogoń Siedlce
2
3
DO PRZERWY  1-0
B. Śpiączka 3' 
P. Wojciechowski 58' 
K. Walków 53' 
I. Očenáš 86' 
Marcin Kozłowski II 87' 

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć zespół Górnika Łęczna wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Reklama

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Górnika Łęczna otworzyli wynik. W trzeciej minucie bramkę zdobył Bartosz Śpiączka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Górnika Łęczna.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie gola wyrównującego strzelił Kamil Walkow. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 56. minucie kartką został ukarany Rafał Misztal, piłkarz Pogoń Siedlce.

Szybko po stracie bramki jedenastka gospodarzy ponownie pokazała swoją wyższość. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Pawel Wojciechowski. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Pogoń Siedlce doszło do zmiany. Marcin II wszedł za Piotra Marcińca. W 69. minucie Adam Mójta został zastąpiony przez Eryka Wiedlochę. W 78. minucie Kamil Walkow został zmieniony przez Macieja Firleja, a za Tomasza Margola wszedł na boisko Bartosz Wiktoruk, co miało wzmocnić jedenastkę Pogoń Siedlce. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasza Tymosiaka na Adriana Cierpkę oraz Dominika Lewandowskiego na Karola Turka.

W 84. minucie kartkę dostał Bartłomiej Olszewski z Pogoń Siedlce.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie Ivan Očenáš wyrównał wynik meczu.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Górnika Łęczna doszło do zmiany. Dawid Dzięgielewski wszedł za Leandra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pogoń Siedlce w 87. minucie spotkania, gdy Marcin II strzelił trzeciego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

2
3
Górnik Łęczna
Pogoń Siedlce
Kostrzewski
Baranowski
Leandro
Midzierski
Sasin
Goliński
Lewandowski
Stromecki
Tymosiak
Śpiączka
Wojciechowski
Misztal
Mójta
Očenáš
Repka
Sadzawicki
Wełna
Marciniec
Margol
Olszewski
Wojtuszek
Walków
SKŁADY
Górnik Łęczna
Pogoń Siedlce
Adrian Kostrzewski
Rafał Misztal56′
Paweł Baranowski
Adam Mójta
Messias Leandro
Ivan Očenáš  86′
Tomasz Midzierski
Oskar Repka
Paweł Sasin
Dominik Sadzawicki
Michal Goliński
Tomasz Wełna
Dominik Lewandowski
Piotr Marciniec
Marcin Stromecki
Tomasz Margol
Tomasz Tymosiak
Bartłomiej Olszewski84′
 3′ Bartosz Śpiączka
Norbert Wojtuszek
 58′ (k.) Paweł Wojciechowski
Kamil Walków  53′

Arbiter nie ukarał zawodników Górnika Łęczna żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Pogoń Siedlce w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą środę zespół Pogoń Siedlce będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie GKS Katowice. Tego samego dnia KS SKRA Częstochowa będzie gościć zespół Górnika Łęczna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje