30. kolejka 2. ligi: Znicz Pruszków - Rozwój Katowice 0-2 (0-1)

24 kwietnia w Pruszkowie odbyło się starcie 30. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Znicza i Rozwoju. Mecz zakończył się zwycięstwem Rozwoju 2-0.

S. Musiolik 90'

Od pierwszych minut zespół Rozwoju zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Znicza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rozwoju w 26. minucie spotkania, gdy Konrad Andrzejczak strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 30. minucie kartkę dostał Adrian Małachowski z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rozwoju.

Na drugą połowę jedenastka Znicza wyszła w zmienionym składzie, za Bartlomieja Faliszewskiego, Marcina Rackiewicza weszli Marcin Smoliński, Paweł Tarnowski. Po godzinie gry arbiter ukarał kartką Kacpra Smolenia, zawodnika Znicza.

W 65. minucie za Macieja Machalskiego wszedł Marcin Stromecki. Od 68. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Znicza i dwie drużynie przeciwnej.

Zespół Znicza ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Sławomir Musiolik.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Kamil Łączek
68′ Patryk Czarnowski
Przemyslaw Monka
74′ Mateusz Długołęcki
Bartosz Baranowicz
Bartłomiej Faliszewski
Rafał Kuliński
Maciej Machalski
Kamil Kurowski89′
30′ Adrian Małachowski
Sebastian Olszewski90′
62′ Kacper Smoleń
Daniel Paszek
Dariusz Zjawiński
Konrad Andrzejczak  26′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Znicza rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Górnik Łęczna. Tego samego dnia Stal Stalowa Wola zagra z drużyną Rozwoju na jej terenie.