30. kolejka 2. ligi: WKS Gryf Wejherowo - Olimpia Grudziądz 3-0 (1-0)

W spotkaniu 30. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 24 kwietnia, drużyna WKS-u Gryf wygrała z Olimpią 3-0 (1-0).

K. Wicki 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka WKS-u Gryf wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników WKS-u Gryf w 10. minucie spotkania, gdy Maciej Koziara strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 18. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom WKS-u Gryf i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny WKS-u Gryf.

Drugą połowę zespół Olimpii rozpoczął w zmienionym składzie, za Kacpra Skibickiego, Piotra Witasika weszli Mateusz Marzec, Konrad Handzlik. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Mateusz Goerke, zawodnik gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Łukasz Pietroń wywołał eksplozję radości wśród kibiców WKS-u Gryf, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie starcia. W 63. minucie za Przemysława Kitę wszedł Germán Ruiz.

W 72. minucie arbiter przyznał kartkę Dawidowi Rogalskiemu z WKS-u Gryf.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WKS-u Gryf w 88. minucie spotkania, gdy Krzysztof Wicki strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonym czasie gry w jedenastce WKS-u Gryf doszło do zmiany. Fabian Katny wszedł za Roberta Chwastka. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ivan Očenáš
48′ Mateusz Goerke
Ariel Wawszczyk34′
Robert Chwastek
Piotr Witasik
Piotr Kołc
Matic Žitko
 10′ Maciej Koziara
Tiago Alexandre Alves
 55′ Łukasz Pietroń
Maciej Kona
18′ Oskar Ryk
Robert Ziętarski
72′ Dawid Rogalski
Przemysław Kita
 88′ (k.) 30′ Krzysztof Wicki
Kacper Skibicki

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom WKS-u Gryf, a zawodnikom gości wręczył jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół Olimpii rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Energetyk ROW Rybnik. Tego samego dnia Olimpia Elbląg będzie gościć jedenastkę WKS-u Gryf.