30. kolejka 2. ligi: Toruński Klub Piłkarski Elana - GKS Katowice 1-2 (1-1)

4 lipca na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu odbył się mecz 30. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami TKP Elana i GKS-u Katowice. Pojedynek zakończył się zwycięstwem GKS-u Katowice 2-1.

30. kolejka Polska - 2. liga
2020-07-04 20:08 | Stadion: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego | Arbiter: M. Szczerbowicz
G. Janiszewski 85'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze GKS-u Katowice (”GieKSa”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Maciej Stefanowicz. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze TKP Elana odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W szóstej minucie Kacper Jozwicki wyrównał wynik meczu.

Od 19. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Michała Gałeckiego, zawodnika gości. W 62. minucie Piotr Kurbiel zastąpił Dawida Rogalskiego.

Między 65. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Arkadiusz Woźniak został zmieniony przez Łukasza Wrońskiego, a za Szymona Kiebzaka wszedł na boisko Danian Pavlas, co miało wzmocnić zespół GKS-u Katowice. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krzysztofa Kołodzieja na Sebastiana Raka.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Grzegorz Janiszewski.

W doliczonej drugiej minucie starcia w drużynie ”GieKSy” doszło do zmiany. Patryk Grychtolik wszedł za Adriana Błąda. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Arkadiusz Jędrych
65′ Jakub Świeciński
Kacper Michalski
 6′ Kacper Jozwicki
Grzegorz Rogala
Krzysztof Kołodziej
Adrian Błąd
71′ Mariusz Kryszak
Michał Gałecki58′
Bartosz Machaj
Szymon Kiebzak
41′ Mateusz Stryjewski
Maciej Stefanowicz  3′
19′ Filip Kozłowski
Arkadiusz Woźniak45′
Dominik Pisarek
Piotr Kurbiel

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom ”GieKSy” przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast drużyna GKS-u Katowice w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższy piątek jedenastka TKP Elana rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Stal Stalowa Wola. Natomiast 12 lipca Widzew Łódź zagra z jedenastką ”GieKSy” na jej terenie.