30. kolejka 2. ligi: Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1-0 (0-0)

24 kwietnia w Stalowej Woli odbył się mecz 30. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Stali i Olimpii Elbląg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stali 1-0.

Trąbka 53'

Od pierwszych minut zespół Olimpii Elbląg zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Stali (”Stalówka”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Szymon Jarosz z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedynego gola meczu strzelił Michał Trąbka dla drużyny Stali. Bramka padła w tej samej minucie. W 55. minucie Tomasz Sedlewski został zmieniony przez Damaina Szuprytowskiego.

Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olimpii Elbląg: Oleksiy Pytulyak, Michał Fidziukiewicz, Bartosz Nowicki, na ich miejsce weszli: Michał Kiełtyka, Mateusz Szmydt, Kacper Korkliniewski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michała Kitlińskiego, Roberta Dadoka zajęli: Sebastian Łętocha, Andrzej Trubeha. Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Olimpii Elbląg i jedną drużynie przeciwnej.

Sebastian Madejski76′
35′ Szymon Jarosz
Bartosz Nowicki
 53′ Michał Trąbka
Michał Fidziukiewicz
Kacper Śpiewak
Oleksii Prytuliak

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Stali w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Stali będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Rozwój Katowice. Tego samego dnia WKS Gryf Wejherowo zagra z zespołem Olimpii Elbląg na jego terenie.