30. kolejka 2. ligi: KS SKRA Częstochowa - Błękitni Stargard 2-1 (0-0)

W spotkaniu 30. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 5 lipca, drużyna SKRA Częstochowa wygrała z KS-em Błekitnim 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie ul. Loretańska.

W. Fadecki 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka KS-u Błekitniego wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka KS-u Błekitniego zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny SKRA Częstochowa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Maciej Kazimierowicz ze SKRA Częstochowa. Była to 39. minuta pojedynku.

W 52. minucie arbiter ukarał kartką Dominika Sasiaka, zawodnika KS-u Błekitniego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKRA Częstochowa w 53. minucie spotkania, gdy Adam Mesjasz zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 54. minucie za Dawida Polkowskiego wszedł Michal Cywiński.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze KS-u Błekitniego: Paweł Łysiak, Patryk Paczuk, a na ich miejsce weszli Mateusz Kompanicki, Pawel Bednarski.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SKRA Częstochowa, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie wynik na 2-0 podwyższył Piotr Nocon. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SKRA Częstochowa doszło do zmiany. Dawid Wolny wszedł za Daniela Rumina.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola kontaktowego strzelił Wojciech Fadecki. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej. W 82. minucie w jedenastce SKRA Częstochowa doszło do zmiany. Lucjan Zieliński wszedł za Macieja Kazimierowicza. Drużynie KS-u Błekitniego zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki SKRA Częstochowa.

Dominik Sasiak52′
90′ Mariusz Holik
Jakub Ostrowski
 53′ (k.) Adam Mesjasz
Hubert Sadowski72′
Rafał Brusiło
Bartosz Sitkowski
39′ Maciej Kazimierowicz
Aleksander Theus
Michał Kieca
Paweł Bednarski
Krzysztof Napora
Mateusz Bochnak90′
 64′ 87′ Piotr Nocon