30. kolejka 2. ligi: KKS Lech Poznań II - CWKS Resovia 2-0 (1-0)

W spotkaniu 30. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 5 lipca, drużyna Lecha Poznań II wygrała z Resovią 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach.

J. Letniowski 53'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Resovii.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Robert Gumny.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lech Poznań II: Juliuszowi Letniowskiemu w 11. i Michałowi Skórasiowi w 29. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lecha Poznań II.

Na drugą połowę jedenastka Lecha Poznań II wyszła w zmienionym składzie, za Roberta Gumnego wszedł Tomasz Kaczmarek. Także zespół Resovii wyszedł w zmienionym składzie, za Serhiego Krykuna wszedł Daniel Swiderski.

Jedenastka Resovii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie wynik na 2-0 podwyższył Juliusz Letniowski.

W 57. minucie Adrian Dziubiński został zmieniony przez Huberta Antkowiaka. Między 58. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy ”Kolejorza II”: Filip Marchwiński, Filip Szymczak, Juliusz Letniowski, na ich miejsce weszli: Damian Kołtański, Paweł Tomczyk, Hubert Sobol. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maksymiliana Hebla, Szymona Fereta zajęli: Szymon Kaliniec, Karol Twardowski. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bartłomieja Wasiluka z Resovii, a w 70. minucie Artura Marciniaka z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Dawid Kubowicz
 6′ Robert Gumny
Sebastian Zalepa
70′ Artur Marciniak
Radoslaw Adamski
Karol Smajdor
Adrian Dziubiński
Jakub Białczyk
Mateusz Geniec
 53′ 11′ Juliusz Letniowski
Maksymilian Hebel
Filip Marchwiński
Serhii Krykun
29′ Michał Skóraś
Grzegorz Płatek
Mateusz Skrzypczak
Bartłomiej Wasiluk62′
Filip Szymczak
Szymon Feret

Piłkarze Lecha Poznań II dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Resovii rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Górnik Polkowice. Tego samego dnia Znicz Pruszków będzie gościć zespół ”Kolejorza II”.