30. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1-2 (0-1)

24 kwietnia odbył się mecz 30. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Łęczna i Pogoni Siedlce. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pogoni Siedlce 2-1.

T. Margol 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Pogoni Siedlce wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Pogoni Siedlce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie Maciej Wichtowski dał prowadzenie swojej drużynie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Górnik Łęczna: Robertowi Pisarczukowi w 27. i Olegowi Borodayowi w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pogoni Siedlce.

Na drugą połowę jedenastka Górnika Łęczna wyszła w zmienionym składzie, za Olega Borodaya wszedł Piotr Rogala. Także w zespole Pogoni Siedlce w czasie przerwy zaszły zmiany, za Bartosza Wiktoruka wszedł Kacper Szymankiewicz. W 56. minucie Bartosz Mroczek został zmieniony przez Marcina Pigiela.

W tej samej minucie Kacper Jodłowski został zmieniony przez Adriana Łuszkiewicza, co miało wzmocnić jedenastkę Górnika Łęczna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrzeja Rybskiego na Tomasza Margola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Maciej Wichtowski z Pogoni Siedlce.

Zespół Górnika Łęczna ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Margol.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Adrian Łuszkiewicz, zawodnik Górnika Łęczna.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Donatas Nakrošius.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Piotr Smołuch
43′ Oleg Boroday
Adam Mesjasz
Tomasz Midzierski
Adam Pazio
 90′ Donatas Nakrošius
Maciej Wichtowski  22′ 65′
Maciej Orłowski
Mateusz Bochnak
27′ Robert Pisarczuk