30. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg 1-0 (1-0)

5 lipca na Stadionie Górnik odbyło się spotkanie 30. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Łęczna i Olimpii Elbląg. Starcie zakończyło się zwycięstwem Górnika Łęczna 1-0.

I. Korczakowski 45'

Od pierwszych minut zespół Olimpii Elbląg zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Górnika Łęczna była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Igor Korczakowski dla zespołu Górnika Łęczna. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Górnika Łęczna.

W 53. minucie kartkę dostał Klaudiusz Krasa, piłkarz gości. W 65. minucie Jakub Branecki został zmieniony przez Oskara Kordykiewicza.

Od 69 minuty boisko opuścili piłkarze Górnika Łęczna: Igor Korczakowski, Tomasz Tymosiak, Dominik Lewandowski, Michal Golinski, na ich miejsce weszli: Bartłomiej Kalinkowski, Adrian Cierpka, Karol Turek, Jakub Jaroszyński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mariusza Bucia, Dawida Jabłońskiego, Eryka Filipczyka zajęli: Sebastian Milanowski, Daniel Morys, Dawid Wierzba. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcina Stromeckiego z Górnika Łęczna, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Kamila Wengera z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kamil Wenger90′
 45′ Igor Korczakowski
Michał Bednarski
Dominik Lewandowski
Mariusz Bucio
77′ Marcin Stromecki
Dawid Jabłoński
Tomasz Tymosiak
Klaudiusz Krasa53′
Pawel Wojciechowski
Jakub Branecki

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Górnika Łęczna, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Olimpii Elbląg rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie KS SKRA Częstochowa. Tego samego dnia Pogoń Siedlce zagra z drużyną Górnika Łęczna na jej terenie.