30. kolejka 2. ligi: CWKS Resovia - Ruch Chorzów 1-0 (0-0)

24 kwietnia w Rzeszowie odbyło się starcie 30. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Resovii i Ruchu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Resovii 1-0.

K. Domoń 76'

Od pierwszych minut jedenastka Ruchu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Resovii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 34. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Łukaszowi Wiechowi i Bartlomiejowi Buczkowi.

W 68. minucie Wojciech Kędziora został zmieniony przez Mariusza Idzika. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Ruchu doszło do zmiany. Michał Walski wszedł za Tomasza Foszmańczyka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Resovii w 76. minucie spotkania, gdy Konrad Domoń strzelił pierwszego gola. W 77. minucie Bartlomiej Buczek został zmieniony przez Pawła Hassa, a za Michala Ogrodnika wszedł na boisko Szymon Feret, co miało wzmocnić zespół Resovii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bartłomieja Kulejewskiego na Mateusza Duchowskiego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Szymon Hajduk z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta starcia.

Dawid Smug
 76′ Konrad Domoń
Michał Mokrzycki
34′ Bartlomiej Buczek
Tomasz Podgórski
90′ Szymon Hajduk
Wojciech Kędziora
Karol Twardowski
Lucjan Zieliński

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Natomiast drużyna Ruchu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Resovii zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie GKS Bełchatów. Tego samego dnia Toruński Klub Piłkarski Elana zagra z jedenastką Ruchu na jej terenie.