30. kolejka 2. ligi: Błękitni Stargard - Siarka Tarnobrzeg 3-0 (2-0)

24 kwietnia w Przedmieściu Szczecińskim odbył się pojedynek 30. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami KS-u Błekitniego i Siarki. Mecz zakończył się zwycięstwem KS-u Błekitniego 3-0.

J. Ostrowski 60'

Od pierwszych minut zespół Siarki zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki KS-u Błekitniego była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Przemysław Brzeziański wywołał eksplozję radości wśród kibiców KS-u Błekitniego, strzelając gola w 23. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka KS-u Błekitniego, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Rogala.

W 51. minucie kartkę otrzymał Jakub Głaz z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KS-u Błekitniego w 60. minucie spotkania, gdy Jakub Ostrowski strzelił trzeciego gola. W 61. minucie Maksymilian Sitek został zastąpiony przez Krzysztofa Ropskiego.

Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy KS-u Błekitniego: Michal Cywiński, Przemysław Brzeziański, Mateusz Kwiatkowski, Adrian Kwiatkowski, na ich miejsce weszli: Błażej Starzycki, Filip Karmański, Piotr Kurbiel, Karol Jabłoński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomasza Wełnickiego, Kacpra Maika, Kamila Radulja zajęli: Kamil Woźniak, Mateusz Wawrylak, Eryk Galara. W 84. minucie sędzia ukarał kartką Filipa Karmańskiego, piłkarza KS-u Błekitniego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Sebastian Duda
 60′ Jakub Ostrowski
Tomasz Wełnicki
 36′ Grzegorz Rogala
Maksymilian Sitek
 23′ Przemysław Brzeziański
Marcin Wodecki
Adrian Kwiatkowski
Jakub Głaz51′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Siarki rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce. Tego samego dnia Radomiak będzie gościć jedenastkę KS-u Błekitniego.