3. kolejka 2. ligi: Widzew Łódź - Błękitni Stargard 2-0 (1-0)

9 sierpnia w Warszawie odbył się pojedynek 3. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Widzewa i KS-u Błekitniego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Widzewa 2-0.

3. kolejka Polska - 2. liga
2019-08-09 19:10 | Stadion: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego | Arbiter: M. Jenda
Widzew Łódź
Błękitni Stargard
2
0
P. Kita 15'
M. Robak 86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Widzewa w 15. minucie spotkania, gdy Przemysław Kita zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 31. minucie Przemysław Kita zastąpił Rafała Wolsztyńskiego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jakub Ostrowski z drużyny KS-u Błekitniego. Była to 37. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Widzewa.

Między 50. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Widzewa oraz dwie drużynie przeciwnej. Między 62. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze KS-u Błekitniego: Krystian Sanocki, Michal Cywiński, Patryk Paczuk, na ich miejsce weszli: Mateusz Bochnak, Piotr Kurbiel, Karol Jabłoński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Mąki, Michaela Ameyawa zajęli: Christopher-Massamba Mandiangu, Konrad Gutowski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Widzewa w 86. minucie spotkania, gdy Marcin Robak strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 88. minucie Filip Karmański został zmieniony przez Huberta Sadowskiego, co miało wzmocnić jedenastkę KS-u Błekitniego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Radwańskiego na Marcela Stefaniaka.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Jakub Ostrowski37′
79′ Daniel Tanżyna
Filip Karmański78′
57′ Adam Radwański
Paweł Łysiak
 15′ Przemysław Kita
Krystian Sanocki
 86′ (k.) Marcin Robak
Patryk Paczuk50′

Piłkarze Widzewa obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.

17 sierpnia jedenastka KS-u Błekitniego rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie GKS Katowice. Tego samego dnia Olimpia Elbląg będzie gościć drużynę Widzewa.