3. kolejka 2. ligi: RKS Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów 2-1 (2-0)

W pojedynku 3. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 10 sierpnia, jedenastka Garbarni wygrała ze Stal Rrzeszów 2-1 (2-0).

3. kolejka Polska - 2. liga
2019-08-10 17:00 | Stadion: Stadion Garbarni przy ul. Barskiej | Arbiter: S. Tarnowski
W. Reiman 44'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Garbarni wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Grzegorz Marszalik.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marek Masiuda z Garbarni. Była to 16. minuta spotkania.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak drużyna Stal Rrzeszów doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Wojciech Reiman.

W 53. minucie Kamil Włodyka zastąpił Tomasza Kołbona. Między 57. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Stal Rrzeszów i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie Michal Feliks został zmieniony przez Mateusza Wyjadłowskiego, co miało wzmocnić zespół Garbarni. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasza Mozlera na Adriana Ligienzę w 71. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mateusz Wyjadłowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Garbarni, strzelając kolejnego gola w 72. minucie meczu. Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal Rrzeszów: Michał Nawrot, Artur Pląskowski, Mateusz Olejarka, na ich miejsce weszli: Dariusz Jarecki, Grzegorz Goncerz, Jakub Kądziołka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Krzysztofa Szewczyka, Kamila Słomy zajęli: Adrian Wójcik, Mateusz Duda.

W doliczonej drugiej minucie spotkania arbiter ukarał kartką Damiana Kostkowskiego, piłkarza gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Szewczyk
57′ Aleksander Kozioł
Lukasz Mozler67′
 10′ Grzegorz Marszalik
Michał Nawrot
16′ Marek Masiuda