3. kolejka 2. ligi: MKS Chojniczanka Chojnice - Znicz Pruszków 2-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 12 września, zespół Chojniczanki zwyciężył ze Zniczem 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim Chojnice w Chojnicach.

S. Napolov 50'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Znicza Maciej Machalski.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gabora Grabowskiego ze Znicza, a w 43. minucie Marcina Grolika z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chojniczanki.

Na drugą połowę zespół Znicza wyszedł w zmienionym składzie, za Krystiana Tabarę, Petera Drobňáka weszli Jakub Gorski, Paweł Tarnowski.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Serhiy Napolov.

W 60. minucie za Patryka Kubickiego wszedł Lukáš Hrnčiar. Między 60. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Chojniczanki: Szymon Skrzypczak, Tomasz Mikołajczak, Serhiy Napolov, Krystian Wachowiak, na ich miejsce weszli: Artur Pląskowski, Paweł Czajkowski, Michał Grobelny, Szymon Emche. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabora Grabowskiego, Krystiana Pomorskiego zajęli: Jakub Zagórski, Bartłomiej Faliszewski. Między 63. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Piotr Misztal
43′ Marcin Grolik
Patryk Kubicki
74′ Tomasz Mikołajczak
Maciej Machalski 14′ (samob.) 74′
 50′ Serhiy Napolov
Krystian Pomorski
Robert Ziętarski
Krystian Tabara
Szymon Skrzypczak
Dariusz Zjawiński

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Chojniczanki otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Chojniczanki w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Znicza rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Stal Rzeszów. Tego samego dnia Olimpia Elbląg będzie gościć zespół Chojniczanki.