3. kolejka 2. ligi: MKS Bytovia - Olimpia Elbląg 1-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 12 września, zespół MKS-u Bytovia wygrał z Olimpią Elbląg 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionie MOSiR w Bytowie.

P. Zawistowski 25'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań drużyna Olimpii Elbląg wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Olimpii Elbląg zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny MKS-u Bytovia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla MKS-u Bytovia zdobył Paweł Zawistowski w 25. minucie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kuba Lizakowski z MKS-u Bytovia. Była to 26. minuta meczu. W 30. minucie Orest Tkaczuk został zastąpiony przez Karola Stysia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MKS-u Bytovia.

Między 55. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Olimpii Elbląg i dwie drużynie przeciwnej. Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy MKS-u Bytovia: Kuba Lizakowski, Jakub Bach, Piotr Giel, na ich miejsce weszli: Adrian Bielawski, Łukasz Wasiak, Oskar Sikorski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcina Bawolika, Eryka Filipczyka zajęli: Oskar Bohm, Oskar Kordykiewicz.

Karol Styś z Olimpii Elbląg w doliczonej piątej minucie starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 79. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Michał Kiełtyka
67′ Filip Dymerski
Tomasz Lewandowski
26′ Kuba Lizakowski
Tomasz Sedlewski
55′ Haris Memić
Kamil Wenger
Jakub Bach
Marcin Bawolik
Przemysław Lech
Klaudiusz Krasa72′
 25′ Paweł Zawistowski
Wojciech ZZZZ
Piotr Giel
Janusz Surdykowski
Kacper Sezonienko
Orest Tkaczuk

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół MKS-u Bytovia zawalczy o kolejne punkty w Przedmieściu Szczecińskim. Jego przeciwnikiem będzie Błękitni Stargard. Tego samego dnia MKS Chojniczanka Chojnice zagra z drużyną Olimpii Elbląg na jej terenie.