3. kolejka 2. ligi: KKS 1925 Kalisz - RKS Garbarnia Kraków 1-2 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 12 września, drużyna KKS-u Kalisz przegrała z Garbarnią 1-2 (1-0). Mecz odbył się na Stadion OSRiR.

D. Nakrošius 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut zespół Garbarni zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki KKS-u Kalisz była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze KKS-u Kalisz otworzyli wynik. W 39. minucie Bartłomiej Maćczak dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kacper Laskoś z Garbarni. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KKS-u Kalisz.

Na drugą połowę jedenastka Garbarni wyszła w zmienionym składzie, za Kacpra Laskosia, Błażeja Radwanka weszli Mateusz Kardas, Jakub Bąk. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom KKS Kalisz: Jakubowi Chojnowskiemu w 53. i Adrianowi Łuszkiewiczowi w 56. minucie.

W 57. minucie Tomasz Kołbon został zastąpiony przez Patryka Serafina. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Jakubowi Bąkowi, zawodnikowi Garbarni.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jakub Bąk.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Garbarni w 69. minucie spotkania, gdy Donatas Nakrošius strzelił drugiego gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Donatasowi Nakrošiusowi z drużyny gości.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Aleksander Kozioł
53′ Jakub Chojnowski
Kacper Laskoś45′
56′ Adrian Łuszkiewicz
Grzegorz Marszalik
Marcin Radzewicz
Marek Masiuda
Robert Tunkiewicz
Błażej Radwanek
 39′ Bartłomiej Maćczak
Michał Feliks

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom KKS-u Kalisz, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka KKS-u Kalisz w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Garbarni zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Wigry Suwałki. Natomiast 20 września WKS Śląsk Wrocław II będzie gościć jedenastkę KKS-u Kalisz.