3. kolejka 2. ligi: Górnik Polkowice - Hutnik Kraków 3-0 (1-0)

13 września na Stadionie Górnik odbyło się spotkanie 3. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Polkowice i Hutnika Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika Polkowice 3-0.

E. Sobków 53'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Polkowice w 12. minucie spotkania, gdy Mariusz Szuszkiewicz strzelił pierwszego gola.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Łukasza Kędziorę z Hutnika Kraków, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Kamila Wacławczyka z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Górnika Polkowice.

W 47. minucie kartkę dostał Abdallah Hafez z zespołu gości.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Górnika Polkowice, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Eryk Sobków.

W 60. minucie kartkę dostał Mariusz Szuszkiewicz, zawodnik gospodarzy. W 61. minucie Mateusz Ozimek zastąpił Dawida Lincę. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Filip Handzlik, Szymon Hajduk, a na ich miejsce weszli Abdallah Hafez, Kamil Sobala.

Niedługo później Mariusz Szuszkiewicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Górnika Polkowice, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Górnika Polkowice: Mariusz Szuszkiewicz, Mateusz Baszak, Marek Opałacz, Ernest Terpiłowski, Kamil Wacławczyk, na ich miejsce weszli: Filip Baranowski, Rafał Karmelita, Mateusz Magdziak, Dominik Radziemski, Adam Borkowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patryka Kielisia, Tomasza Jaklika zajęli: Przemyslaw Antoniak, Sebastian Olszewski.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Abdallah Ahmed Hafez47′
45′ Kamil Wacławczyk
Patryk Kieliś
Mateusz Baszak
Mateusz Ozimek
 53′ Eryk Sobków
Krzysztof Świątek
 12′, 67′ 60′ Mariusz Szuszkiewicz
Kamil Sobala

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Górnika Polkowice. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Górnika Polkowice będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie GKS Katowice. Tego samego dnia Pogoń Siedlce będzie gościć drużynę Hutnika Kraków.