3. kolejka 2. ligi: GKS Katowice - MKS Bytovia 1-2 (0-1)

W starciu 3. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 10 sierpnia, drużyna GKS-u Katowice przegrała z MKS-em Bytovia 1-2 (0-1).

M. Rutkowski 79'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Karol Czubak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Między 17. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom GKS-u Katowice (”GieKSa”) i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie Adrian Liberacki został zastąpiony przez Michała Rutkowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MKS-u Bytovia.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom MKS Bytovia: Kacprowi Kawuli w 64. i Krzysztofowi Bąkowi w 67. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Marcin Urynowicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Katowice, zdobywając bramkę w 70. minucie meczu. W 72. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Przemysławowi Lechowi z zespołu gości.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie MKS-u Bytovia doszło do zmiany. Piotr Giel wszedł za Norberta Holtyna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MKS-u Bytovia w 79. minucie spotkania, gdy Michał Rutkowski strzelił drugiego gola. W 80. minucie w zespole MKS-u Bytovia doszło do zmiany. Jakub Janik wszedł za Karola Czubaka.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Adrian Kwiatkowski z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 44. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Kacper Kawula64′
17′ Grzegorz Rogala
Adrian Liberacki
Adrian Błąd
Daniel Feruga
Michał Gałecki
Norbert Holtyn
42′ Szymon Kiebzak