3. kolejka 2. ligi: GKS Katowice - KKS Lech Poznań II 3-1 (1-1)

13 września na Stadionie ul. Bukowa odbyło się starcie 3. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Lecha Poznań II. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Katowice 3-1.

J. Karbownik 36'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 20. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom GKS-u Katowice (”GieKSa”) oraz dwie drużynie przeciwnej.

Nieoczekiwanie piłkarze Lecha Poznań II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 36. minucie Jakub Karbownik dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka GKS-u Katowice wyrównała wynik meczu. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Adrian Błąd.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka GKS-u Katowice wyszła w zmienionym składzie, za Bartosza Jaroszka wszedł Michał Gałecki. Także zespół Lecha Poznań II rozpoczął w zmienionym składzie, za Jakuba Niewiadomskiego wszedł Karol Smajdor.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół GKS-u Katowice przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Sanocki.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Erykowi Krygowi z jedenastki gości. Była to 57. minuta spotkania. W 57. minucie za Damiana Kołtańskiego wszedł Norbert Pacławski. Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze ”GieKSy”: Arkadiusz Woźniak, Krystian Sanocki, Filip Kozłowski, na ich miejsce weszli: Szymon Kiebzak, Danian Pavlas, Marcin Urynowicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eryka Kryga, Huberta Sobola, Artura Marciniaka zajęli: Jakub Białczyk, Oleksandr Yatsenko, Igor Ławrynowicz.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu trzeciego gola dla zawodników GKS-u Katowice strzelił Marcin Urynowicz.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Krzysztof Bąkowski
20′ Arkadiusz Jędrych
Grzegorz Wojtkowiak
 42′ Adrian Błąd
Eryk Kryg57′
5′ Bartosz Jaroszek
Artur Marciniak
 52′ Krystian Sanocki