29. kolejka 2. ligi: Znicz Pruszków - KS Legionovia 4-0 (1-0)

W pojedynku 29. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 1 lipca, zespół Znicza wysoko wygrał z Legionovią 4-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Znicza (MZOS) w Pruszkowie.

M. Szymański 88'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartkę otrzymał Piotr Maślanka z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Znicza w drugiej minucie spotkania, gdy Dariusz Zjawiński strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Weremkę z Legionovii, a w 39. minucie Patryka Czarnowskiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Znicza.

Drugą połowę zespół Znicza rozpoczął w zmienionym składzie, za Bartosza Nowickiego wszedł Karol Noiszewski. W 55. minucie Patryk Czarnowski został zmieniony przez Arkadiusza Pyrkę.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcina Rackiewicza ze Znicza, a w 67. minucie Damiana Podleśnego z drużyny przeciwnej. W 62. minucie Michał Bajdur został zmieniony przez Mateusza Małka, co miało wzmocnić jedenastkę Legionovii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcina Rackiewicza na Bartlomieja Faliszewskiego.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dariusz Zjawiński ze Znicza. W 73. minucie arbiter ukarał kartką Adriana Rybaka, piłkarza Znicza.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Legionovii doszło do zmiany. Jacek Lewandowski wszedł za Marcina Kluskę.

Niedługo później Bartlomiej Faliszewski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Znicza, strzelając kolejnego gola w 83. minucie meczu. W 85. minucie w zespole Znicza doszło do zmiany. Mikolaj Szymanski wszedł za Dariusza Zjawińskiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Mikolaj Szymanski.

W 89. minucie w drużynie Legionovii doszło do zmiany. Mateusz Turkowski wszedł za Andrzeja Trubehę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Oskar Koprowski
57′ Marcin Rackiewicz
Piotr Maślanka1′
73′ Adrian Rybak
Sebastian Weremko17′
Martin Baran
Michał Bajdur
39′ Patryk Czarnowski
Karol Podliński
 2′ (k.), 67′ (k.) Dariusz Zjawiński
Andrzej Trubeha

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Znicza, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Legionovii w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Legionovii rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie WKS Gryf Wejherowo. Natomiast w niedzielę RKS Garbarnia Kraków będzie gościć zespół Znicza.