29. kolejka 2. ligi: WKS Gryf Wejherowo - Stal Rzeszów 0-2 (0-1)

W pojedynku 29. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 1 lipca, drużyna WKS-u Gryf przegrała ze Stal Rrzeszów 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie WKS Gryf Wejherowo w Wejherowie.

G. Goncerz 57'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki WKS-u Gryf.

Od pierwszych minut zespół Stal Rrzeszów zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki WKS-u Gryf była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stal Rrzeszów w 42. minucie spotkania, gdy Patryk Plewka zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stal Rrzeszów.

Na drugą połowę drużyna WKS-u Gryf wyszła w zmienionym składzie, za Nikodema Srokę wszedł Daniel Kwidziński. W 57. minucie za Dawida Pilarskiego wszedł Jakub Kwidziński.

Jedenastka WKS-u Gryf ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Grzegorz Goncerz. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal Rrzeszów: Sławomir Szeliga, Artur Pląskowski, Grzegorz Goncerz, Damian Michalik, na ich miejsce weszli: Wojciech Reiman, Krystian Pieczara, Dariusz Jarecki, Wiktor Kłos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karola Baranowskiego, Kewina Przygody zajęli: Jakub Godlewski, Jakub Kreft. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.