29. kolejka 2. ligi: Stal Stalowa Wola - KKS Lech Poznań II 2-1 (2-1)

W meczu 29. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 1 lipca, zespół Stal wygrał z Lechem Poznań II 2-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Stalim (MOSiR) w Stalowej Woli.

P. Tomczyk 29'

Od pierwszych minut jedenastka Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Stal (”Stalówka”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stal w 26. minucie spotkania, gdy Michał Fidziukiewicz zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 28. minucie kartkę dostał Piotr Witasik, piłkarz Stal.

Zawodnicy ”Kolejorza II” odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Paweł Tomczyk.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Stalówki” przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie wynik ustalił Piotr Mroziński.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Jakub Białczyk z drużyny gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Lecha Poznań II wyszła w zmienionym składzie, za Arkadiusza Kaczmarka wszedł Jakub Pawlicki. W 63. minucie za Oleksandra Yatsenkę wszedł Damian Kołtański.

Między 68. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal: Dominik Chromiński, Michał Fidziukiewicz, Kacper Śpiewak, na ich miejsce weszli: Bartłomiej Ciepiela, Krzysztof Kiercz, Adam Waszkiewicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Białczyka, Karola Smajdora zajęli: Łukasz Szramowski, Igor Ławrynowicz. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Lecha Poznań II i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Arkadiusz Kaczmarek
28′ Piotr Witasik
Karol Smajdor
Dominik Chromiński
Grzegorz Wojtkowiak71′
Szymon Jopek
Jakub Białczyk44′
 31′ Piotr Mroziński
Mateusz Skrzypczak
82′ Przemysław Stelmach
Paweł Tupaj78′
Piotr Zmorzyński
Oleksandr Yatsenko
 26′ Michał Fidziukiewicz
Hubert Sobol
Kacper Śpiewak
Paweł Tomczyk  29′ (k.)

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, a w drugiej trzy. Zawodnicy Stal obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół ”Stalówki” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka ”Stalówki” będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Górnik Polkowice. Natomiast w niedzielę CWKS Resovia zagra z zespołem ”Kolejorza II” na jego terenie.