29. kolejka 2. ligi: Rozwój Katowice - Górnik Łęczna 0-1 (0-0)

W pojedynku 29. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 18 kwietnia, drużyna Rozwoju przegrała z Górnikiem Łęczna 0-1 (0-0).

P. Wojciechowski 60'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Górnika Łęczna zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Rozwoju była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Górnik Łęczna: Donatasowi Nakrošiusowi w 37. i Tomaszowi Midzierskiemu w 42. minucie.

Na drugą połowę drużyna Górnika Łęczna wyszła w zmienionym składzie, za Roberta Pisarczuka wszedł Pawel Wojciechowski. W 54. minucie kartkę dostał Filip Szewczyk, piłkarz Górnika Łęczna.

W 56. minucie w zespole Górnika Łęczna doszło do zmiany. Adrian Łuszkiewicz wszedł za Kacpra Jodłowskiego. W 58. minucie za Mateusza Września wszedł Daniel Paszek.

Jedyną bramkę meczu zdobył Pawel Wojciechowski dla jedenastki Górnika Łęczna. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Między 61. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Rozwoju: Michał Płonka, Damian Lepiarz, Bartosz Baranowicz, na ich miejsce weszli: Damian Niedojad, Przemyslaw Monka, Olivier Lazar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Igora Korczakowskiego, Jakuba Kowalskiego zajęli: Bartłomiej Kukułowicz, Szymon Klepacki. Od 63. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.