29. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 1-0 (0-0)

W starciu 29. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 1 lipca, zespół Olimpii Elbląg zwyciężył z Pogoń Siedlce 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim.

M. Bucio 50'

Jedenastka Olimpii Elbląg bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Olimpii Elbląg wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Pogoń Siedlce zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Olimpii Elbląg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Olimpii Elbląg w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Mariusz Bucio.

W 60. minucie za Piotra Marcińca wszedł Bartosz Wiktoruk. Od 65 minuty boisko opuścili zawodnicy Olimpii Elbląg: Dawid Jabłoński, Jakub Branecki, Mariusz Bucio, na ich miejsce weszli: Oskar Kordykiewicz, Sebastian Milanowski, Dawid Wierzba. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Falona, Oskara Repki, Eryka Wiedlochy zajęli: Kamil Walkow, Tomasz Margol, Artur Balicki.

Kacper Falon
 50′ Mariusz Bucio