29. kolejka 2. ligi: KS SKRA Częstochowa - CWKS Resovia 0-2 (0-1)

20 kwietnia odbył się pojedynek 29. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami SKRA Częstochowa i Resovii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Resovii 2-0.

S. Hajduk 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Resovii w drugiej minucie spotkania, gdy Bartlomiej Buczek strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Resovii.

W 54. minucie arbiter wręczył kartkę Piotrowi Noconowi z zespołu gospodarzy. W 57. minucie za Konrada Geregę wszedł Michał Kieca.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SKRA Częstochowa: Kamilowi Zalewskiemu w 59. i Michałowi Kiecy w 60. minucie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce SKRA Częstochowa doszło do zmiany. Adrian Blaszkiewicz wszedł za Konrada Poprawę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Resovii, zdobywając kolejną bramkę. W 78. minucie trafił Szymon Hajduk.

Między 80. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Resovii: Bartlomiej Buczek, Szymon Kaliniec, Szymon Feret, Szymon Hajduk, na ich miejsce weszli: Matthew Świechowski, Michal Ogrodnik, Jakub Szafar, Dawid Obloza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oktawiana Obuchowskiego, Dawida Niedbały zajęli: Dominik Marek, Paweł Kaczmarczyk. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Damian Nowak, zawodnik gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Paweł Hass
54′ Piotr Nocoń
Szymon Kaliniec
Adam Olejnik
Bartlomiej Buczek  2′
59′ Kamil Zalewski
Szymon Feret
90′ Damian Nowak
Szymon Hajduk  78′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom SKRA Częstochowa przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Resovii będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Ruch Chorzów. Tego samego dnia Toruński Klub Piłkarski Elana będzie gościć drużynę SKRA Częstochowa.