28. kolejka 2. ligi: Stal Stalowa Wola - RKS Garbarnia Kraków 0-2 (0-2)

27 czerwca na Stadionie Stalim (MOSiR) w Stalowej Woli odbyło się starcie 28. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Stal i Garbarni. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Garbarni 2-0.

K. Kuczak 44'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Garbarni w 19. minucie spotkania, gdy Karol Kostrubała zdobył pierwszą bramkę.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Michalowi Feliksowi z Garbarni.

Drużyna Stal ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie wynik ustalił Kamil Kuczak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Szymon Jarosz, zawodnik gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę jedenastka Stal wyszła w zmienionym składzie, za Przemysława Stelmacha wszedł Dominik Chromiński. W 54. minucie sędzia przyznał kartkę Kacprowi Śpiewakowi z zespołu gospodarzy.

W 56. minucie Adam Waszkiewicz zastąpił Philipa Szifera. Między 56. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Garbarni: Grzegorz Marszalik, Michal Feliks, Krzysztof Szewczyk, na ich miejsce weszli: Rafal Gorecki, Mateusz Wyjadłowski, Błażej Radwanek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bartosza Sobotki, Kacpra Śpiewaka zajęli: Piotr Zmorzyński, Bartłomiej Ciepiela. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Bartłomieja Ciepielę, piłkarza Stal.

Aleksander Kozioł
45′ Szymon Jarosz
Michał Feliks40′
54′ Kacper Śpiewak
Krzysztof Szewczyk

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Garbarni przyznał jedną.

Drużyna Stal w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół Garbarni będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Rzeszowie. Jego przeciwnikiem będzie CWKS Resovia. Tego samego dnia KKS Lech Poznań II zagra z drużyną Stal na jej terenie.