28. kolejka 2. ligi: KS SKRA Częstochowa - WKS Gryf Wejherowo 7-0 (2-0)

27 czerwca na Stadionie ul. Loretańska odbyło się spotkanie 28. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami SKRA Częstochowa i WKS-u Gryf. Starcie zakończyło się zwycięstwem SKRA Częstochowa 7-0.

R. Brusiło 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna SKRA Częstochowa wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna WKS-u Gryf zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu SKRA Częstochowa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Adam Mesjasz wywołał eksplozję radości wśród kibiców SKRA Częstochowa, zdobywając bramkę w 24. minucie meczu.

Po pół godzinie gry kartką został ukarany Mikołaj Gabor, zawodnik WKS-u Gryf. W 35. minucie w jedenastce WKS-u Gryf doszło do zmiany. Jakub Poręba wszedł za Dawida Pilarskiego. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Marcinowi Burkhardtowi z drużyny gości.

Zespół WKS-u Gryf ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mariusz Holik.

Na drugą połowę zespół WKS-u Gryf wyszedł w zmienionym składzie, za Jakuba Godlewskiego wszedł Karol Baranowski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKRA Częstochowa w 50. minucie spotkania, gdy Dawid Wolny zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 54. minucie za Krzysztofa Naporę wszedł Rafał Brusiło.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Rumin.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKRA Częstochowa w 71. minucie spotkania, gdy Rafał Brusiło strzelił piątego gola.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Daniel Rumin ze SKRA Częstochowa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie Daniel Rumin hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 7-0.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 7-0.

Mariusz Sławek
 44′ Mariusz Holik
Marcin Burkhardt43′
 24′ Adam Mesjasz
Szymon Nowicki
 50′ (k.) Dawid Wolny
Kewin Przygoda

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom WKS-u Gryf pokazał dwie żółte.

Drużyna SKRA Częstochowa w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę jedenastka WKS-u Gryf rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Stal Rzeszów. Tego samego dnia MKS Bytovia będzie przeciwnikiem drużyny SKRA Częstochowa w meczu, który odbędzie się w Bytowie.