28. kolejka 2. ligi: KKS Lech Poznań II - GKS Katowice 3-2 (1-0)

27 czerwca na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach odbył się mecz 28. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Lecha Poznań II i GKS-u Katowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha Poznań II 3-2.

D. Rogalski 88'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Artur Marciniak z Lecha Poznań II (”Kolejorz II”). Była to trzecia minuta pojedynku.

Nieoczekiwanie to piłkarze Lecha Poznań II otworzyli wynik. W 36. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Filip Szymczak. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lecha Poznań II.

Niedługo później Arkadiusz Woźniak wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Katowice (”GieKSa”), zdobywając bramkę w 50. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 61. minucie Szymon Kiebzak został zmieniony przez Łukasza Wrońskiego. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 69. minucie, w drużynie GKS-u Katowice za Piotra Kurbiela wszedł Dawid Rogalski, a w jedenastce Lecha Poznań II Paweł Tomczyk zmienił Huberta Sobola.

Zawodnicy Lecha Poznań II odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Hubert Sobol.

W 75. minucie Adrian Błąd został zmieniony przez Marcina Urynowicza, a za Kacpra Michalskiego wszedł na boisko Danian Pavlas, co miało wzmocnić zespół GKS-u Katowice. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oleksandra Yatsenkę na Karola Smajdora. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kolejorz II: Jakubowi Niewiadomskiemu w 77. i Tomaszowi Kaczmarkowi w 82. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 88. minucie Dawid Rogalski wyrównał wynik meczu.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Lecha Poznań II doszło do zmiany. Łukasz Szramowski wszedł za Tomasza Kaczmarka. Minutę później sędzia pokazał kartkę Danianowi Pavlasowi z drużyny gości.

W szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Filip Szymczak z Lecha Poznań II. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Grzegorz Janiszewski
77′ Jakub Niewiadomski
Arkadiusz Jędrych
Grzegorz Wojtkowiak
Kacper Michalski
Jakub Białczyk
Grzegorz Rogala
82′ Tomasz Kaczmarek
Adrian Błąd
3′ Artur Marciniak
Jakub Habusta
Paweł Tupaj
Szymon Kiebzak
Oleksandr Yatsenko
Maciej Stefanowicz
 36′ (k.), 90′ Filip Szymczak
Arkadiusz Woźniak  50′
Paweł Tomczyk
Piotr Kurbiel

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Lecha Poznań II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą środę drużyna ”Kolejorza II” będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Stal Stalowa Wola. Tego samego dnia Górnik Polkowice zagra z drużyną GKS-u Katowice na jej terenie.