28. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - MKS Bytovia 2-0 (1-0)

27 czerwca na Stadionie Górnik odbyło się spotkanie 28. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Łęczna i MKS-u Bytovia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Górnika Łęczna 2-0.

P. Banaszak 42',79'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą trzecia i szósta drużyna 2. ligi.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół MKS-u Bytovia wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Łęczna w 42. minucie spotkania, gdy Przemyslaw Banaszak strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 43. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Pawłowi Sasinowi z Górnika Łęczna. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Górnika Łęczna.

W 56. minucie Michael Ameyaw został zmieniony przez Mateusza Szelę. W 58. minucie Tomasz Tymosiak został zmieniony przez Adriana Cierpkę, co miało wzmocnić drużynę Górnika Łęczna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krzysztofa Bąka na Adriana Kwiatkowskiego.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Michała Rutkowskiego, piłkarza gości. W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Adrian Bielawski osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 38. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Łęczna w 79. minucie spotkania, gdy Przemyslaw Banaszak zdobył z karnego drugą bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Adrian Liberacki, zawodnik MKS-u Bytovia.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Aron Stasiak osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Górnika Łęczna i dwie drużynie przeciwnej. W 90. minucie w drużynie Górnika Łęczna doszło do zmiany. Karol Turek wszedł za Michala Golinskiego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

MKS Bytovia
87′ Adrian Kostrzewski
Adrian Liberacki83′
43′ Paweł Sasin
Michał Rutkowski70′
Michal Goliński
Michael Ameyaw
Marcin Stromecki
Daniel Feruga90′
6′ Tomasz Tymosiak
Adrian Piekarski34′
 42′ (k.), 79′ (k.) 38′ Przemyslaw Banaszak
Paweł Zawistowski
83′ Aron Stasiak
Karol Czubak
88′ Bartosz Śpiączka
Piotr Giel

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu sześć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy siedem żółtych oraz jedną czerwoną.

Zespół Górnika Łęczna w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą środę zespół Górnika Łęczna zawalczy o kolejne punkty w Przedmieściu Szczecińskim. Jego przeciwnikiem będzie Błękitni Stargard. Tego samego dnia KS SKRA Częstochowa zagra z drużyną MKS-u Bytovia na jej terenie.