27. kolejka 2. ligi: Znicz Pruszków - KS SKRA Częstochowa 2-1 (0-1)

21 czerwca na Stadionie Znicza (MZOS) w Pruszkowie odbył się pojedynek 27. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Znicza i SKRA Częstochowa. Mecz zakończył się zwycięstwem Znicza 2-1.

D. Wolny 31'

Od pierwszych minut drużyna SKRA Częstochowa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Znicza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adama Olejnika ze SKRA Częstochowa, a w 29. minucie Macieja Machalskiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKRA Częstochowa w 31. minucie spotkania, gdy Dawid Wolny zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu Michał Kieca zastąpił Bartosza Olszewskiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SKRA Częstochowa.

W 59. minucie w zespole SKRA Częstochowa doszło do zmiany. Konrad Andrzejczak wszedł za Dawida Niedbałę.

Piłkarze Znicza odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Dariusz Zjawiński. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Znicza przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry wynik ustalił Patryk Czarnowski.

Od 62 minuty boisko opuścili zawodnicy Znicza: Bartosz Nowicki, Patryk Czarnowski, Arkadiusz Pyrka, Dariusz Zjawiński, na ich miejsce weszli: Kacper Skibko, Mikolaj Szymanski, Mateusz Kociszewski, Krystian Tabara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dawida Wolnego, Kamila Zalewskiego zajęli: Daniel Rumin, Sebastian Rogala. Od 64. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując sześć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Wolny
90′ Piotr Misztal
Adam Mesjasz80′
64′ Adrian Rybak
Michał Kieca
 61′ Patryk Czarnowski
Krzysztof Napora
29′ Maciej Machalski
Dawid Niedbała
90′ Paweł Moskwik
Piotr Nocoń
64′ Bartosz Nowicki
Adam Olejnik24′
Arkadiusz Pyrka
Kamil Zalewski
 59′ 90′ Dariusz Zjawiński
Dawid Wolny  31′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Znicza, a w drugiej sześć. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Znicza zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Stal Rzeszów. Tego samego dnia WKS Gryf Wejherowo zagra z drużyną SKRA Częstochowa na jej terenie.