27. kolejka 2. ligi: Widzew Łódź - KKS Lech Poznań II 3-2 (1-2)

21 czerwca na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi odbyło się spotkanie 27. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Widzewa i Lecha Poznań II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Widzewa 3-2.

27. kolejka Polska - 2. liga
2020-06-21 19:10 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Arbiter: S. Tarnowski
P. Tomczyk 10',30'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie kartkę dostał Daniel Tanżyna, piłkarz Widzewa.

Już na początku meczu zawodnicy Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Paweł Tomczyk.

Między 17. a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Widzewa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie Paweł Tomczyk po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Mateusz Skrzypczak z zespołu gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego strzelił Daniel Tanżyna.

W 53. minucie Henrik Ojamaa zastąpił Christophera-Massambę Mandiangu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie Christopher-Massamba Mandiangu wyrównał wynik meczu. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo po stracie bramki drużyna Widzewa objęła prowadzenie. W 61. minucie wynik ustalił Marcin Robak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lech Poznań II: Tomaszowi Kaczmarkowi w 65. i Grzegorzowi Wojtkowiakowi w 69. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Karol Szymański26′
28′ Kornel Kordas
Tomasz Dejewski
Łukasz Kosakiewicz
Jakub Niewiadomski
 45′ 9′ Daniel Tanżyna
Artur Marciniak
17′ Henrik Ojamaa
Michał Skóraś
Bartłomiej Poczobut
Mateusz Skrzypczak39′
Adam Radwański
Paweł Tupaj
 61′ 23′ Marcin Robak
Paweł Tomczyk  10′ (k.), 30′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Jedenastka Widzewa w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Lecha Poznań II rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie GKS Katowice. Natomiast w niedzielę Górnik Polkowice będzie gościć jedenastkę Widzewa.