27. kolejka 2. ligi: Toruński Klub Piłkarski Elana - Górnik Polkowice 1-4 (1-2)

W meczu 27. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 21 czerwca, zespół TKP Elana przegrał z Górnikiem Polkowice 1-4 (1-2). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

27. kolejka Polska - 2. liga
2020-06-21 17:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego | Arbiter: R. Rokosz
M. Bednarski 24',33',52',90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Filip Kozłowski z TKP Elana. Była to trzecia minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Górnika Polkowice w 24. minucie spotkania, gdy Michał Bednarski strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Górnika Polkowice, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie Michał Bednarski ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Zawodnicy TKP Elana szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie bramkę kontaktową zdobył Filip Kozłowski.

Drugą połowę zespół Górnika Polkowice rozpoczął w zmienionym składzie, za Marka Opałacza, Eryka Sobkowa weszli Mateusz Magdziak, Dominik Radziemski. W 49. minucie sędzia przyznał kartkę Martinsowi Ekwueme'owi z drużyny gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 1-3 strzelił hat-tricka w 52. minucie Michał Bednarski.

W 56. minucie Bartosz Boniecki został zastąpiony przez Dominika Kościelniaka. Między 59. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy TKP Elana: Kordian Górka, Krzysztof Kołodziej, Bartosz Machaj, na ich miejsce weszli: Sebastian Rak, Mateusz Stryjewski, Dominik Pisarek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martinsa Ekwueme'a, Mariusza Szuszkiewicza zajęli: Rafał Karmelita, Kornel Ciupka. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateusza Magdziaka z Górnika Polkowice, a w 69. minucie Michała Bierzałę z drużyny przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Michał Bednarski z Górnika Polkowice. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Marcin Furtak
69′ Michał Bierzało
Eryk Sobków
 43′ 3′ Filip Kozłowski
Mariusz Szuszkiewicz

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna TKP Elana rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce. Natomiast w niedzielę Widzew Łódź zagra z zespołem Górnika Polkowice na jego terenie.