27. kolejka 2. ligi: Stal Stalowa Wola - KS Legionovia 2-0 (0-0)

20 czerwca na Stadionie Stalim (MOSiR) w Stalowej Woli odbył się pojedynek 27. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Stal i Legionovii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stal 2-0.

K. Śpiewak 61'

Od pierwszych minut drużyna Legionovii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Stal (”Stalówka”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stal w 51. minucie spotkania, gdy Michał Fidziukiewicz zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 57. minucie Oskar Koprowski został zmieniony przez Marcina Kluskę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Stal, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kacper Śpiewak.

Między 62. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal: Szymon Jopek, Bartosz Sobotka, Michał Płonka, Kacper Śpiewak, na ich miejsce weszli: Bartłomiej Ciepiela, Piotr Zmorzyński, Dominik Chromiński, Bartosz Tłuczek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Piotra Maślanki, Mateusza Małka, Michała Burego zajęli: Michał Bajdur, Andrzej Trubeha, Kacper Kaczorowski. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Patryk Koziara
 51′ Michał Fidziukiewicz
Konrad Zaklika
 61′ Kacper Śpiewak
Karol Podliński

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Legionovii rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie CWKS Resovia. Tego samego dnia RKS Garbarnia Kraków zagra z jedenastką ”Stalówki” na jej terenie.