27. kolejka 2. ligi: MKS Bytovia - Olimpia Elbląg 1-0 (0-0)

W meczu 27. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 21 czerwca, zespół MKS-u Bytovia zwyciężył z Olimpią Elbląg 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie MOSiR w Bytowie.

D. Feruga 60'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań drużyna MKS-u Bytovia wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Olimpii Elbląg zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny MKS-u Bytovia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie żółtą kartkę otrzymał Adrian Piekarski z zespołu gospodarzy.

W 34. minucie Michał Balewski zastąpił Daniela Morysa. Od 43. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom MKS-u Bytovia i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela Ameyawa, piłkarza MKS-u Bytovia. W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Tomasz Lewandowski z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Daniel Feruga dla drużyny MKS-u Bytovia. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 70. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom MKS-u Bytovia i jedną drużynie przeciwnej. Od 72 minuty boisko opuścili piłkarze MKS-u Bytovia: Michael Ameyaw, Piotr Giel, Przemysław Lech, na ich miejsce weszli: Mateusz Szela, Norbert Holtyn, Krzysztof Bąk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cezarego Demianiuka, Michała Kiełtyki, Tomasza Sedlewskiego zajęli: Jakub Branecki, Dawid Jabłoński, Maciej Rozumowski.

Paweł Rutkowski
45′ Santos Luiz Carlos Deleu
Michał Balewski
43′ Adrian Liberacki
Eryk Filipczyk
70′ Michał Rutkowski
Michał Kiełtyka
55′ Michael Ameyaw
Tomasz Lewandowski45′ 58′
 60′ (k.) Daniel Feruga
Tomasz Sedlewski
88′ Przemysław Lech
Kamil Wenger
24′ Adrian Piekarski