26. kolejka 2. ligi: RKS Garbarnia Kraków - Widzew Łódź 1-3 (1-1)

17 czerwca na Stadionie Garbarni przy ul. Barskiej w Krakowie odbyło się starcie 26. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Garbarni i Widzewa. Mecz zakończył się zwycięstwem Widzewa 3-1.

26. kolejka Polska - 2. liga
2020-06-17 17:05 | Stadion: Stadion Garbarni przy ul. Barskiej | Arbiter: J. Lis
M. Robak 87'

Zespół Widzewa bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Widzewa otworzyli wynik. W 17. minucie Adam Radwański dał prowadzenie swojej drużynie.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Grzegorza Marszalika z Garbarni, a w 32. minucie Daniela Tanżynę z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, zespół Garbarni doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Kamil Kuczak. W 43. minucie kartkę dostał Marek Masiuda, zawodnik gospodarzy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Garbarni wyszła w zmienionym składzie, za Grzegorza Marszalika wszedł Błażej Radwanek. W 56. minucie Michal Feliks zastąpił Mateusza Wyjadłowskiego.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Jakubowi Kowalskiemu z jedenastki gospodarzy. W 59. minucie w zespole Garbarni doszło do zmiany. Patryk Serafin wszedł za Krzysztofa Szewczyka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Widzewa w 59. minucie spotkania, gdy Konrad Gutowski strzelił drugiego gola. Między 60. a 72. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcin Robak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Widzewa, zdobywając kolejną bramkę w 87. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

W doliczonym czasie gry kartkę obejrzał Marcel Gąsior z Widzewa. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy gości: Daniel Mąka, Robert Prochownik, a na ich miejsce weszli Mateusz Możdżeń, Konrad Gutowski. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Łukasz Kosakiewicz
62′ Donatas Nakrošius
Daniel Tanżyna32′
Tomasz Kołbon
Hubert Wołąkiewicz
58′ Jakub Kowalski
Konrad Gutowski  59′ 66′
 37′ Kamil Kuczak
Mateusz Możdżeń
24′ Grzegorz Marszalik
Henrik Ojamaa
43′ Marek Masiuda
Bartłomiej Poczobut
Michał Feliks
Adam Radwański  17′
Krzysztof Szewczyk
Marcin Robak  87′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami sześciu piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Widzewa otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Widzewa w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Garbarni rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie GKS Katowice. Tego samego dnia KKS Lech Poznań II zagra z zespołem Widzewa na jego terenie.