26. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - WKS Gryf Wejherowo 3-1 (1-0)

17 czerwca na Stadionie Miejskim odbył się pojedynek 26. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Olimpii Elbląg i WKS-u Gryf. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpii Elbląg 3-1.

K. Przygoda 74'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna WKS-u Gryf przebywa na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to jedenastka Olimpii Elbląg zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Olimpii Elbląg wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Elbląg w 25. minucie spotkania, gdy Kamil Wenger strzelił z karnego pierwszego gola.

W 35. minucie Damian Lisiecki został zmieniony przez Dawida Pilarskiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olimpii Elbląg.

Między 50. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom WKS-u Gryf i dwie drużynie przeciwnej. W 53. minucie w jedenastce WKS-u Gryf doszło do zmiany. Mateusz Goerke wszedł za Karola Baranowskiego.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Kewin Przygoda.

W 76. minucie w drużynie Olimpii Elbląg doszło do zmiany. Dawid Jabłoński wszedł za Eryka Filipczyka.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Olimpii Elbląg przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie Cezary Demianiuk dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Oskar Sikorski z zespołu gości.

Niedługo później Michał Kuczałek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii Elbląg, strzelając kolejnego gola w 85. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Kamil Kankowski73′
72′ Tomasz Lewandowski
Damian Lisiecki
Daniel Morys
Marcin Burkhardt
Tomasz Sedlewski
Mikołaj Gabor
 25′ (k.) Kamil Wenger
Tomasz Kolus58′
 77′ Cezary Demianiuk
Jakub Pek
50′ Klaudiusz Krasa
Oskar Sikorski84′
 85′ Michał Kuczałek
Szymon Nowicki
Oskar Ryk
Kewin Przygoda  74′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka WKS-u Gryf wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna WKS-u Gryf rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Górnik Łęczna. Tego samego dnia MKS Bytovia będzie przeciwnikiem jedenastki Olimpii Elbląg w meczu, który odbędzie się w Bytowie.