26. kolejka 2. ligi: KS Legionovia - GKS Katowice 2-2 (1-1)

17 czerwca na Stadionie Miejskim w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie odbyło się starcie 26. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Legionovii i GKS-u Katowice. Mecz zakończył się remisem 2-2.

26. kolejka Polska - 2. liga
2020-06-17 12:00 | Stadion: Stadion Miejski w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza | Arbiter: M. Korpalski
A. Jędrych 24',46'

Zespół GKS-u Katowice (”GieKSa”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut zespół GKS-u Katowice zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Legionovii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze GKS-u Katowice otworzyli wynik. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Jędrych. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michała Gałeckiego z ”GieKSy”, a w 34. minucie Kacpra Będzieszaka z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Patryk Koziara.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 46. minucie żółtą kartkę obejrzał Kacper Kaczorowski z Legionovii. Na drugą połowę drużyna Legionovii wyszła w zmienionym składzie, za Michała Burego wszedł Kacper Kaczorowski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Katowice w 46. minucie spotkania, gdy Arkadiusz Jędrych strzelił drugiego gola. Po godzinie gry arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Chorosia, piłkarza gospodarzy.

W 62. minucie w zespole Legionovii doszło do zmiany. Mateusz Małek wszedł za Michała Bajdura. W 64. minucie za Kacpra Będzieszaka wszedł Andrzej Trubeha. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Piotrowi Maślance, zawodnikowi Legionovii.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 69. minucie wynik ustalił Andrzej Trubeha.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę otrzymał Łukasz Wroński z zespołu gości. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Daniel Choroś, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Bartosz Mrozek
61′ 85′ Daniel Choroś
Grzegorz Janiszewski
Oskar Koprowski
Arkadiusz Jędrych  24′, 46′
66′ Piotr Maślanka
Kacper Michalski
Rafał Zembrowski
Zbigniew Wojciechowski
Michał Bajdur
Michał Gałecki32′
34′ Kacper Będzieszak
Szymon Kiebzak
Michał Bury
Maciej Stefanowicz
Marcin Kluska
Marcin Urynowicz
 43′ (k.) Patryk Koziara
Arkadiusz Woźniak
Karol Podliński
Piotr Kurbiel

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom GKS-u Katowice przyznał dwie żółte.

Zespół Legionovii w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Legionovii zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Stal Stalowa Wola. Natomiast w niedzielę RKS Garbarnia Kraków zagra z drużyną GKS-u Katowice na jej terenie.