26. kolejka 2. ligi: KKS Lech Poznań II - Toruński Klub Piłkarski Elana 2-2 (2-1)

17 czerwca na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach odbył się mecz 26. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Lecha Poznań II i TKP Elana. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

B. Machaj 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Michał Skóraś wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lecha Poznań II, zdobywając bramkę w 12. minucie pojedynku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kolejorz II: Filipowi Szymczakowi w 17. i Karolowi Szymańskiemu w 34. minucie.

Zespół ”Kolejorza II” niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Wojciech Onsorge.

Piłkarze ”Kolejorza II” szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Szymczak. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lech Poznań II: Karolowi Smajdorowi w 52. i Grzegorzowi Wojtkowiakowi w 60. minucie.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie Bartosz Machaj wyrównał wynik meczu.

W 66. minucie Bartosz Machaj został zastąpiony przez Dominika Kościelniaka. Od 71 minuty boisko opuścili zawodnicy ”Kolejorza II”: Tomasz Cywka, Tomasz Kaczmarek, Juliusz Letniowski, na ich miejsce weszli: Paweł Tupaj, Oleksandr Yatsenko, Igor Ławrynowicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bartosza Bonieckiego, Lukáša Hrnčiara, Mateusza Stryjewskiego zajęli: Jakub Świeciński, Kacper Jozwicki, Sebastian Rak. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kacpra Jozwickiego z TKP Elana, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Artura Marciniaka z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

TKP Elana
34′ Karol Szymański
Paweł Sokół
Kacper Andrzejewski
Jan Andrzejewski
52′ Karol Smajdor
Michał Bierzało
60′ Grzegorz Wojtkowiak
Mariusz Kryszak
90′ Artur Marciniak
Bartosz Machaj  64′
 12′ Michał Skóraś
Mateusz Stryjewski
 41′ 17′ Filip Szymczak
Filip Kozłowski

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom TKP Elana pokazał jedną.

Zespół Lecha Poznań II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę zespół TKP Elana zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Górnik Polkowice. Tego samego dnia Widzew Łódź będzie gościć drużynę Lecha Poznań II.