25. kolejka 2. ligi: Toruński Klub Piłkarski Elana - RKS Garbarnia Kraków 1-0 (0-0)

12 czerwca na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu odbył się pojedynek 25. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami TKP Elana i Garbarni. Mecz zakończył się zwycięstwem TKP Elana 1-0.

25. kolejka Polska - 2. liga
2020-06-12 17:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego | Arbiter: M. Jenda
Toruński Klub Piłkarski Elana
RKS Garbarnia Kraków
1
0
B. Machaj 50'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Garbarni zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu TKP Elana była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 35. minucie arbiter przyznał kartkę Mateuszowi Stryjewskiemu z jedenastki gospodarzy.

Na drugą połowę drużyna TKP Elana wyszła w zmienionym składzie, za Mateusza Stryjewskiego wszedł Jan Andrzejewski.

Na początku drugiej połowy jedynego gola meczu strzelił Bartosz Machaj dla jedenastki TKP Elana. Bramka padła w tej samej minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole TKP Elana doszło do zmiany. Lukáš Hrnčiar wszedł za Bartosza Machaja.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Krzysztof Kołodziej z TKP Elana. Była to 71. minuta spotkania. W 71. minucie Patryk Serafin został zastąpiony przez Karola Kostrubałę. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Garbarni: Kamil Słoma, Michal Feliks, Bartlomiej Mruk, na ich miejsce weszli: Błażej Radwanek, Mateusz Wyjadłowski, Jan Klimek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matúša Marcina, Dominika Kościelniaka zajęli: Bartosz Boniecki, Sebastian Rak.

Donatas Nakrošius
71′ Krzysztof Kołodziej
Tomasz Kołbon
Dominik Kościelniak
Jakub Kowalski
Mariusz Kryszak
Kamil Kuczak
 50′ Bartosz Machaj
Marek Masiuda
35′ Mateusz Stryjewski
Patryk Serafin
Filip Kozłowski
Kamil Słoma
Matúš Marcin
Michał Feliks

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom TKP Elana przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół TKP Elana będzie miał szansę na kolejne punkty grając we Wronkach. Jego rywalem będzie KKS Lech Poznań II. Tego samego dnia Widzew Łódź zagra z drużyną Garbarni na jej terenie.