25. kolejka 2. ligi: Pogoń Siedlce - MKS Bytovia 2-1 (2-1)

W spotkaniu 25. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 13 czerwca, zespół Pogoń Siedlce zwyciężył z MKS-em Bytovia 2-1 (2-1). Mecz odbył się na Stadion ROSRRiT.

D. Feruga 32'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Pogoń Siedlce wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół MKS-u Bytovia zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Pogoń Siedlce była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pogoń Siedlce w 26. minucie spotkania, gdy Tomasz Margol zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Pogoń Siedlce, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie Tomasz Margol ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Prawie natychmiast Daniel Feruga wywołał eksplozję radości wśród kibiców MKS-u Bytovia, zdobywając bramkę w 32. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomasza Wełnę z Pogoń Siedlce, a w 45. minucie Harisa Memiça z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka MKS-u Bytovia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriana Piekarskiego, Przemysława Lecha weszli Adrian Bielawski, Piotr Giel. Między 47. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Pogoń Siedlce doszło do zmiany. Damian Mosiejko wszedł za Piotra Marcińca. W 74. minucie Adrian Liberacki został zastąpiony przez Adriana Kwiatkowskiego. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom MKS-u Bytovia i jedną drużynie przeciwnej.

Zespołowi MKS-u Bytovia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Pogoń Siedlce.

Maciej Gostomski
57′ Adam Mójta
Santos Luiz Carlos Deleu
Ivan Očenáš
Adrian Liberacki
85′ Dominik Sadzawicki
Haris Memić45′
36′ Tomasz Wełna
Michał Rutkowski
Piotr Marciniec
Michael Ameyaw
 26′, 28′ Tomasz Margol
Paweł Zawistowski
47′ Maciej Firlej
Karol Czubak

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom MKS-u Bytovia, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę jedenastka MKS-u Bytovia rozegra kolejny mecz w Przedmieściu Szczecińskim. Jej rywalem będzie Błękitni Stargard. Tego samego dnia Górnik Polkowice zagra z jedenastką Pogoń Siedlce na jej terenie.