25. kolejka 2. ligi: GKS Katowice - Stal Rzeszów 3-2 (2-2)

13 czerwca na Stadionie ul. Bukowa odbył się pojedynek 25. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Stal Rrzeszów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Katowice 3-2.

W. Kłos 36'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się druga i ósma drużyna 2. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie bramkę zdobył Piotr Kurbiel.

W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Sławomirowi Szelidze z zespołu gości.

Zawodnicy Stal Rrzeszów nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 13. minucie bramkę wyrównującą zdobył Wojciech Reiman. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Katowice (”GieKSa”) w 19. minucie spotkania, gdy Kacper Michalski strzelił drugiego gola.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Kłos.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adriana Błąda z ”GieKSy”, a w drugiej minucie doliczonego czasu Wiktora Kłosa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Damiana Kostkowskiego ze Stal Rrzeszów, a w 68. minucie Kacpra Michalskiego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce GKS-u Katowice doszło do zmiany. Jakub Habusta wszedł za Macieja Stefanowicza.

W 70. minucie za Grzegorza Goncerza wszedł Artur Pląskowski.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Grzegorz Janiszewski.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Wiktor Kaczorowski
 86′ Grzegorz Janiszewski
Piotr Głowacki
Arkadiusz Jędrych
Łukasz Góra
 19′ 68′ Kacper Michalski
Damian Kostkowski61′
Grzegorz Rogala
Marcel Kotwica
42′ Adrian Błąd
Sławomir Szeliga6′
 4′ Piotr Kurbiel
Grzegorz Goncerz

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom GKS-u Katowice, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół ”GieKSy” będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Legionowie. Jego rywalem będzie KS Legionovia. Tego samego dnia Stal Stalowa Wola będzie gościć zespół Stal Rrzeszów.