24. kolejka 2. ligi: RKS Garbarnia Kraków - Górnik Polkowice 4-0 (2-0)

W meczu 24. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 7 czerwca, zespół Garbarni wysoko wygrał z Górnikiem Polkowice 4-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Garbarni przy ul. Barskiej w Krakowie.

24. kolejka Polska - 2. liga
2020-06-07 16:00 | Stadion: Stadion Garbarni przy ul. Barskiej | Arbiter: M. Śliwa
M. Wyjadłowski 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie żółtą kartką został ukarany Dominik Radziemski, piłkarz Górnika Polkowice.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Garbarni w 19. minucie spotkania, gdy Michal Feliks strzelił pierwszego gola. W 28. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Błażejowi Radwankowi z Garbarni.

Niedługo później Rafal Gorecki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Garbarni, zdobywając kolejną bramkę w 34. minucie starcia. W 45. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jakub Kopaniecki osłabiając tym samym zespół Górnika Polkowice.

W tej samej minucie Michał Bednarski został zmieniony przez Marcina Furtaka. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Górnik Polkowice: Martinsowi Ekwueme'owi w 51. i Kornelowi Ciupce w 79. minucie. Między 55. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Garbarni: Mateusz Duda, Błażej Radwanek, Patryk Serafin, Michal Feliks, na ich miejsce weszli: Tomasz Kołbon, Krzysztof Szewczyk, Grzegorz Marszalik, Mateusz Wyjadłowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Baranowskiego, Mariusza Szuszkiewicza, Dominika Radziemskiego zajęli: Kajetan Szmyt, Matthew Baszak, Kornel Ciupka.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik na 3-0 podwyższył Tomasz Kołbon.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Garbarni w 90. minucie spotkania, gdy Mateusz Wyjadłowski strzelił czwartego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Jakub Kopaniecki45′
 34′ Rafał Górecki
Dominik Radziemski18′
28′ Błażej Radwanek
Kamil Wacławczyk
Patryk Serafin
Michał Bednarski
 19′ Michał Feliks
Mariusz Szuszkiewicz

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Górnika Polkowice, a piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół Garbarni zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Toruński Klub Piłkarski Elana. Natomiast w sobotę KKS Lech Poznań II zagra z drużyną Górnika Polkowice na jej terenie.