24. kolejka 2. ligi: MKS Bytovia - WKS Gryf Wejherowo 1-1 (0-0)

W meczu 24. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 7 czerwca, zespół MKS-u Bytovia zremisował z WKS-em Gryf 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie MOSiR w Bytowie.

B. Gęsior 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka WKS-u Gryf znajduje się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to zespół MKS-u Bytovia zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka WKS-u Gryf wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna WKS-u Gryf zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu MKS-u Bytovia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna MKS-u Bytovia wyszła w zmienionym składzie, za Przemysława Lecha wszedł Piotr Giel. W 61. minucie Adrian Kwiatkowski został zastąpiony przez Adriana Bielawskiego.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce WKS-u Gryf doszło do zmiany. Karol Baranowski wszedł za Kewina Przygodę.

Wysiłki podejmowane przez zespół MKS-u Bytovia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Czubak. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Od 80 minuty boisko opuścili piłkarze MKS-u Bytovia: Mateusz Szela, Karol Czubak, na ich miejsce weszli: Adam Szmidke, Maciej Błaszkowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Godlewskiego, Dawida Pilarskiego zajęli: Jakub Kwidziński, Jakub Poręba. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Adrianowi Liberackiemu z MKS-u Bytovia. Była to 84. minuta starcia.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę wyrównującą zdobył Bartosz Gęsior.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Mariusz Sławek
84′ Adrian Liberacki
Dawid Pilarski
 78′ Karol Czubak
Szymon Nowicki
Adrian Kwiatkowski
Kewin Przygoda

Arbiter nie ukarał piłkarzy WKS-u Gryf żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna WKS-u Gryf w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka WKS-u Gryf będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Błękitni Stargard. Tego samego dnia Pogoń Siedlce będzie gościć drużynę MKS-u Bytovia.