24. kolejka 2. ligi: KS SKRA Częstochowa - GKS Katowice 1-0 (0-0)

7 czerwca na Stadionie ul. Loretańska odbyło się starcie 24. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami SKRA Częstochowa i GKS-u Katowice. Mecz zakończył się zwycięstwem SKRA Częstochowa 1-0.

P. Nocoń 52'

Drużyna GKS-u Katowice (”GieKSa”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut zespół ”GieKSy” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny SKRA Częstochowa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Krzysztofowi Naporze z jedenastki gospodarzy. Była to 29. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla SKRA Częstochowa zdobył Piotr Nocon w 52. minucie. W 54. minucie kartkę obejrzał Adam Mesjasz z SKRA Częstochowa.

W 60. minucie za Dawida Rogalskiego wszedł Piotr Kurbiel. Od 72 minuty boisko opuścili piłkarze SKRA Częstochowa: Dawid Niedbała, Michał Kieca, Dawid Wolny, na ich miejsce weszli: Konrad Andrzejczak, Bartosz Olszewski, Maciej Kazimierowicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Macieja Dampca, Michała Gałeckiego, Macieja Stefanowicza zajęli: Zbigniew Wojciechowski, Kamil Bętkowski, Patryk Szwedzik. Między 77. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Grzegorz Janiszewski77′
54′ Adam Mesjasz
Arkadiusz Jędrych
Michał Kieca
Kacper Michalski90′
29′ Krzysztof Napora
Adrian Błąd83′
Dawid Niedbała
Michał Gałecki
 52′ Piotr Nocoń
Szymon Kiebzak
87′ Adam Olejnik
Maciej Stefanowicz
Kamil Zalewski
Arkadiusz Woźniak
Dawid Wolny
Dawid Rogalski

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”GieKSy” w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół SKRA Częstochowa będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Stal Stalowa Wola. Tego samego dnia Stal Rzeszów zagra z zespołem GKS-u Katowice na jego terenie.