24. kolejka 2. ligi: KKS Lech Poznań II - Pogoń Siedlce 2-1 (1-1)

W pojedynku 24. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 6 czerwca, drużyna Lecha Poznań II wygrała z Pogoń Siedlce 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach.

T. Dejewski 23' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Lecha Poznań II (”Kolejorz II”).

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Bartłomiejowi Olszewskiemu, piłkarzowi gości.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Lecha Poznań II otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Ołeksandr Jacenko.

W 23. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”Kolejorza II” Tomasz Dejewski. W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Jakubowi Karbownikowi z Lecha Poznań II.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Pogoń Siedlce wyszła w zmienionym składzie, za Marcina IIego wszedł Bartosz Wiktoruk. W 58. minucie Paweł Tomczyk został zastąpiony przez Filipa Szymczaka.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Maciej Firlej, piłkarz Pogoń Siedlce. Między 66. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze ”Kolejorza II”: Ołeksandr Jacenko, Artur Marciniak, na ich miejsce weszli: Tomasz Kaczmarek, Damian Kołtański. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Norberta Wojtuszka, Macieja Firleja zajęli: Marcin I, Kamil Walkow.

Zawodnicy Lecha Poznań II w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Bartkowiak.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Pogoń Siedlce doszło do zmiany. Artur Balicki wszedł za Piotra Marcińca. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Tomczyk
90′ Karol Szymański
Mikołaj Smyłek
23′ (samob.) Tomasz Dejewski
Adam Mójta79′
Jakub Niewiadomski
Ivan Očenáš
86′ Grzegorz Wojtkowiak
Oskar Repka
 77′ Bartosz Bartkowiak
Piotr Marciniec
 15′ Oleksandr Yatsenko
Bartłomiej Olszewski12′
39′ Jakub Karbownik
Norbert Wojtuszek
Paweł Tomczyk
Maciej Firlej61′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Pogoń Siedlce obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Pogoń Siedlce w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

13 czerwca jedenastka Pogoń Siedlce rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie MKS Bytovia. Tego samego dnia Górnik Polkowice będzie gościć drużynę ”Kolejorza II”.