24. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 1-2 (1-1)

W spotkaniu 24. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 6 czerwca, zespół Górnika Łęczna przegrał ze Stal 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Stadionie Górnik.

K. Śpiewak 90'

Od pierwszych minut jedenastka Stal (”Stalówka”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Górnika Łęczna była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Górnika Łęczna Bartłomiej Kalinkowski.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Michał Fidziukiewicz z ”Stalówki”. Była to 25. minuta pojedynku.

Zawodnicy Górnika Łęczna nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Pawel Wojciechowski. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Górnika Łęczna rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bartłomieja Kalinkowskiego wszedł Igor Korczakowski. W 61. minucie Dominik Chromiński został zmieniony przez Kacpra Śpiewaka.

W 62. minucie arbiter ukarał kartką Igora Korczakowskiego, piłkarza gospodarzy. Między 62. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze ”Stalówki”: Michał Płonka, Piotr Zmorzyński, Bartłomiej Ciepiela, na ich miejsce weszli: Przemysław Stelmach, Philip Szifer, Adrian Szczutowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pawela Wojciechowskiego, Dominika Lewandowskiego zajęli: Bartosz Śpiączka, Aron Stasiak.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Kacper Śpiewak.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Bartłomiej Ciepiela
21′ (samob.) Bartłomiej Kalinkowski
Szymon Jopek
Dominik Lewandowski
Michał Płonka
Marcin Stromecki
Piotr Zmorzyński
 31′ (k.) Paweł Wojciechowski
Michał Fidziukiewicz25′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”Stalówki” w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół ”Stalówki” będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie KS SKRA Częstochowa. Natomiast 14 czerwca CWKS Resovia będzie rywalem jedenastki Górnika Łęczna w meczu, który odbędzie się w Rzeszowie.