24. kolejka 2. ligi: Błękitni Stargard - Znicz Pruszków 4-3 (3-1)

W spotkaniu 24. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 7 czerwca, zespół KS-u Błekitniego wygrał ze Zniczem 4-3 (3-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Przedmieściu Szczecińskim.

D. Zjawiński 86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy KS-u Błekitniego otworzyli wynik. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Hubert Sadowski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KS-u Błekitniego w 21. minucie spotkania, gdy Wojciech Fadecki strzelił z karnego drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie bramkę kontaktową zdobył Paweł Tarnowski.

Piłkarze KS-u Błekitniego szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 37. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Jakub Ostrowski.

Od 39. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Znicza i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Znicza wyszedł w zmienionym składzie, za Bartlomieja Faliszewskiego wszedł Patryk Czarnowski.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Gola na 3-2 w pierwszych minutach drugiej połowy strzelił Patryk Czarnowski.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Robertowi Obstowi, zawodnikowi Znicza. W 61. minucie Karol Noiszewski został zastąpiony przez Bartosza Nowickiego.

Niedługo później Patryk Paczuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców KS-u Błekitniego, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze KS-u Błekitniego: Patryk Paczuk, Krystian Sanocki, Marcin Gawron, na ich miejsce weszli: Pawel Bednarski, Mateusz Bochnak, Karol Jabłoński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Obsta, Marcina Rackiewicza zajęli: Maciej Machalski, Arkadiusz Pyrka. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Znicz: Martinowi Baranowi w 80. i Maciejowi Machalskiemu w 82. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił z rzutu karnego Dariusz Zjawiński.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom KS-u Błekitniego: Dominikowi Sasiakowi i Hubertowi Sadowskiemu. Zespołowi Znicza zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny KS-u Błekitniego.

Paczuk
90′ Dominik Sasiak
Bartłomiej Gradecki
 37′ 45′ Jakub Ostrowski
Marcin Bochenek
 4′ 90′ Hubert Sadowski
Bartłomiej Faliszewski
 21′ (k.) Wojciech Fadecki
Paweł Tarnowski  33′
 64′ Patryk Paczuk
Dariusz Zjawiński  86′ (k.)

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom KS-u Błekitniego, a piłkarzom gości przyznał pięć.

Jedenastka KS-u Błekitniego w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Znicza rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Olimpia Elbląg. Tego samego dnia WKS Gryf Wejherowo będzie gościć drużynę KS-u Błekitniego.