23. kolejka 2. ligi: Widzew Łódź - KS SKRA Częstochowa 1-2 (0-0)

W meczu 23. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 3 czerwca, jedenastka Widzewa przegrała ze SKRA Częstochowa 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi.

D. Rumin 55'

Drużyna Widzewa bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut drużyna SKRA Częstochowa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Widzewa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marcelowi Gąsiorowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Łukaszowi Kosakiewiczowi z Widzewa.

Na początku drugiej połowy to piłkarze SKRA Częstochowa otworzyli wynik. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Mesjasz.

Jedenastka Widzewa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wynik na 0-2 podwyższył Daniel Rumin.

W 56. minucie w drużynie Widzewa doszło do zmiany. Rafał Wolsztyński wszedł za Bartłomieja Poczobuta. W 73. minucie za Henrika Ojamaę wszedł Christopher-Massamba Mandiangu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Marcel Gąsior.

W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Mariuszowi Holikowi, zawodnikowi SKRA Częstochowa. Zespołowi Widzewa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki SKRA Częstochowa.

Mariusz Holik88′
48′ Łukasz Kosakiewicz
Adam Mesjasz  49′ (k.)
Daniel Tanżyna
Radoslaw Golebiowski
Hubert Wołąkiewicz
Michał Kieca
 87′ 45′ Marcel Gąsior